Trójstronne projekty współfinansowane przez PNWM 2016-2020

 Pomysł trójstronnego projektu „Die Ostsee verbindet uns – Łączy nas Bałtyk” pojawił się w kwietniu 2016 roku podczas seminarium kontaktowego „Drei Partner für den Schüleraustausch” w Chełmnie, w którym uczestniczyli przedstawiciele szkół niemieckich, rosyjskich i polskich (Pani Christine Ahlhaus, Pani Anastasia  Bespalova, Pani Ekaterina Danilova, Pani Danuta Schmidt-Winnicka i Pani Marzena Sosińska). To seminarium współfinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, Deutsche Auslandsgesellschaft z Lubeki i Stiftung Deutsch-Russischer Jugendaustausch z Hamburga.


Sport, Spiel, Spannung, Spaß - pierwsze spotkanie uczniów i nauczycieli niemieckiej szkoły Konrad-Adenauer-HauptschuleWipperfürth, dwóch rosyjskich szkół z obwodu kaliningradzkiego: MAOU SOSCH Nr 3 Gusev i Szkoły Majakovskoje oraz dwóch polskich Zespołu SzkółPonadgimnazjalnych w Zawadzkiem i Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie odbyło się w dniach 19-24 września 2016 roku w Gdańsku. Informacja o spotkaniu na stronie Powiatu Płockiego.

Kolejne spotkanie miało miejsce  w dniach 7-14 październiku 2017 roku w niemieckim Leutesdorf nad Renem pt.: „Geschichte im Fluss – Historia jak rzeka”W tej edycji uczestniczyło pięć uczennic + jeden uczeń liceum ogólnokształcącego i czterech uczniów technikum wraz z Panią Kingą Lewandowską i Panią Marzeną Sosińską (koordynatorką). Informacja o tym wyjeździe na stronie Powiatu Płockiego.

W dniach 7-12 października 2018 roku przedstawiciele naszej Szkoły brali udział w międzynarodowym spotkaniu młodzieży pt.: „Naturschatz braucht auch Naturschutz! – Bogactwo przyrodnicze potrzebuje także ochrony” w rosyjskim Swietłogorsku, współfinansowanym przez Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Do nadbałtyckiej części Rosji pojechało pięć uczennic liceum ogólnokształcącego i czterech uczniów technikum wraz z Panią Kamillą Krakowską i Panią Marzeną Sosińską (koordynatorką trzyletniego projektu). Informacja o tym przedsięwzięciu na stronie Powiatu Płockiego.

Kolejne spotkanie zostało zaplanowane w dniach 25-30  kwietniu 2020 roku w Trójmieście z udziałem obu szkół rosyjskich, niemieckiej Henriette-Breymann-Gesamtschule Wolfenbüttel (Pani Carola Denkes-Kotschy) i tylko jednej polskiej, czyli naszej szkoły. Niestety sytuacja sanitarno-epidemiologiczne uniemożliwiła zrealizowanie tego przedsięwzięcia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wykonujemy kolejne zadania w projektach

 W ramach działań projektowych zostały zrealizowane różne zadania w klasach licealnych.