Przystąpiliśmy do kolejnego projektu eTwinning i będziemy współpracować ze szkołami w Turcji i Polsce.
Projekt dotyczy nauki języka niemieckiego (jako drugiego języka obcego) uwzględniającej poznanie zwrotów idiomatycznych przy pomocy narzędzi Web 2.0.
W październiku przygotowaliśmy swoje awatary, a następnie umieściliśmy je w TwinSpace i przedstawiliśmy się. Jednym z zadań międzynarodowego projektu było opracowanie logo. Wspólnie przygotowaliśmy projekt logo.
Koordynatorka projektu przygotowała krótką ankietę przed rozpoczęciem działań projektowych (Vortest). W październiku odpowiedzieliśmy na zadane w niej pytania.
W listopadzie braliśmy udział w głosowanie na logo projektu. Wybór był bardzo duży, ponieważ przygotowano 9 propozycji logo. Poniżej zwycięskie logo.
W ramach projektu "Deutsche Redewendungen" zostaliśmy podzieleni na 10 grup międzynarodowych i wyszukujemy wyrażenia idiomatyczne (min 5).
W grupie 1 Łukasz Komorowski wraz z siedmioma uczestnikami projektu z Włoch, Turcji i Polski przygotowuje zwroty na literę A i B, w grupie 3 Daniel Cierlicki wraz z 7 osobami na literę G-H-I, w grupie 5 Jakub Kaźmierczak wraz z 7 uczestnikami na literę M-N-O, w grupie 7 Kacper Durka i Mateusz Wasilewski razem z 5 osobami na literę S-T-U, w grupie 9 Michał Duda z 5 uczestnikami na literę X-Z, a w grupie 10 Bartłomiej Polańczyk, Kasjan Komorowski i Filip Kunar wraz z 3 osobami na literę C-D.

W grudniu składaliśmy życzenia świąteczno-noworoczne.
Po wyszukaniu idiomów i wyrażeń frazeologicznych, ich objaśnieniu zostały utworzone ich wersje graficzne, które umieściliśmy na wirtualnej tablicy padlet. W lutym obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), więc przygotowaliśmy film z naszymi pracami oraz poinformowaliśmy o wydarzeniu, które odbędzie się w naszej szkole.W ramach podsumowania projektu uczestnicy wypełniają
ankietę.
Uczniowie otrzymali podziękowania za aktywny udział w projekcie.
Podczas spotkania nauczycieli języków obcych w ramach mazowieckiej sieci koordynowanej przez panią Katarzynę Drabarek eTwinningowe inspiracje nauczyciela języka obcego - sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli języków obcych został zaprezentowany nasz projekt, który bardzo się spodobał obecnym.
Otrzymaliśmy z Biura eTwinning potwierdzenie przyznania Krajowej Odznaki Jakości za nasz międzynarodowy projekt, który spełnia kryteria KJO. Odznaka Jakości przyznawana jest projektom, które prezentują wysoki poziom w kwestii innowacyjności i kreatywności, a także w interesujący sposób korzystają z technologii TIK i swoje działania opierają na współpracy i wspólnych efektach wszystkich zaangażowanych partnerów. Jesteśmy dumni z naszej młodzieży (grupa j. niemieckiego z kl. I TI), która przez sześć miesięcy (od połowy października 2021 do połowy maja 2022) wykonywała zadania projektowe. Otrzymaliśmy Europejską Odznakę Jakości.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz